IV.třída

VÍTÁM VÁS NA STRÁNKÁCH 4.TŘÍDY

Třídní učitelka: Mg. Lenka Divišová

Asistentka pedagoga: Věra Kulišová

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DOMÁCÍ ÚKOLY:

zadaný úkol
pondělí
úterý
středa
čtvrtek

TŘÍDNÍ AKTUALITY:

29.11. "Veselé peklo s čertíkem Breptíkem" - zábavná, interaktivní, pekelná show Davida z Hopsík.cz u nás ve škole, vstupné 60 Kč. Vybíráme do 26.11.

* Ve středu 6.11. od 15:00 hodin proběhne vernisáž podzimní výstavy spojená s vystoupením dětí. Hned po vernisáži se koná třídní schůzka.
Podle naší domluvy se nebudeme scházet všichni najednou, ale jednotlivě - i se žáky (rodič, žák, učitel). Umožní to navštívit třídní schůzky i těm rodičům, kteří mají ve škole více dětí. Společná konzultace bude trvat cca 10 minut.

* V pátek 8.11. 2019 máme poslední hodinu plavání. Tradičně je tato hodina věnována ukázce toho, co všechno jsme se naučili. NA TUTO HODINU JSOU ZVÁNI I RODIČE! Pokud se chcete přijít podívat, jak vaše dcera/syn plave, začátek hodiny je v 8:45 hodin v DD - Mosťáček (kousek od nádraží).

CO JSME SPOLEČNĚ PROŽILI V ŘÍJNU:

Ani v měsíci říjnu jsme nezaháleli, přesto, že byly podzimní prázdniny i státní svátek,tedy nebylo času nazbyt, stihli jsme několik různorodých akcí.

ZEBRA SE ZA TEBE NEROZHLÉDNE - projekt PČ zaměřený na bezpečnost dětí a dopravní výchovu.

DOBA ŽELEZNÁ - vyučování předmětu vlastivěda zážitkovou formou. Ve školní dílně jsme si vyzkoušeli, jak náročná byla výroba šperků nebo talíře v době železné. Původní nákresy se v průběhu činnosti překreslovaly, dotvářely a stejně nakonec vzniklo něco úplně jiného ;-). Výsledky naší práce můžete vidět na podzimní výstavě.

KRÁSKA A ZVÍŘE - na konci měsíce jsme také vyrazili za kulturou a to rovnou do "velkého" Městského divadla v Mostě. Příběh bohatého kupce, jeho tří dcer a zakletého prince nás velmi zaujal. Celý zážitek ještě podtrhla palačinka, na které jsme si pochutnali o přestávce.

Musím všechny pochválit za pěkné oblečení i dodržování pravidel slušného chování při představení. Byla jsem na vás pyšná!

PLAVÁNÍ - stále ještě chodíme každý pátek plavat. Tyto dny nám nahrazují hodiny tělesné výchovy. Každou hodinou se žáčci zlepšují, nikdo už se nebojí vody, všichni zvládají uplavat alespoň kousek. Někteří i skáčou šipku a plavou pod vodou.

HOUBY - projektové vyučování věnované učivu přírodovědy. Téma houby se nám prolínalo všemi vyučovacími předměty. Využili jsme mimo jiné i notebooky a mikroskopy. Učili jsme se vyhledávat a třídit informace, připravovat preparát pod mikroskop, zakreslovat, měřit, převádět jednotky..... Práce nás moc bavila.

ŠKOLÁKEM NA ZKOUŠKU - společný projekt pro čtvrťáky a předškoláky proběhl již podruhé, tentokrát doopravdy ve škole. Předškoláčků bylo méně, někteří tedy pracovali ve třech. Pro děti z MŠ jsme si připravili ukázku toho, jak vypadá den v naší třídě - plnili společně s námi služby, pracovali v připravených pracovních sešitech, trošičku jsme počítali, dělali grafomotoriku, vybarvovali, cvičili a také si o přestávkách hráli ;-). Bylo nám spolu fajn a už se těšíme na další setkání.

Všechny školáky moc chválím za úžasný přístup ke kamarádům z MŠ, opravdu pěkně se jim věnovali, vše ukázali, vysvětlili.... Jsem na vás moc pyšná!

* Dne 31. 10. 2019 pojedeme do Městského divadla v Mostě na představení "KRÁSKA A ZVÍŘE". Vstupné je 100 Kč. Nezapomeňte na vhodný oděv!

* V rámci výuky přírodovědy navštívíme ve středu ZOOPARK v Chomutově.

Sraz v 7:45 hodin ve třídě, návrat cca 16:20 hodin na náves.

S sebou pevnou obuv, batůžek s pitím a svačinou, pláštěnku, kartičku pojišťovny a psací potřeby.

Co nejdříve přinést 85 Kč na vlak a vstupné.

* Je potřeba zaplatit do konce týdne 100 Kč za pracovní sešit z AJ!

* Od pondělí 23.9. bude změněný rozvrh - děti mají již zapsáno v ŽK.

Školní rok jsme začali hned zahájením plaveckého výcviku. V bazéně nás čekala jedna změna - nová paní plavčice. Hodinu jsme si moc užili, cestou zpět jsme se ještě (jak už jsme zvyklí) zastavili na dětském hřišti a v krámečku na pár dobrot.

HURÁ, ŠKOLA ZAČÍNÁ!

Moji milí čtvrťáčci,

z prázdnin zbývají poslední dny a s jejich koncem přichází nový školní rok 2019/2020. Doufám, že jste si pořádně odpočinuli a s elánem se společně vrhneme do práce. Letošním školním rokem nás budou prováze kamarádi Asterix, Obelix a Idefix.

Sejdeme se 2.září v 8:00 hodin v šatně, první den nebudete potřebovat nic. Konec vyučování bude v 8:30 hodin. Obědy se budou vydávat od 10:30 do 12:00 hodin.

V úterý 3.září již začínáme v 7:45 hodin jak jste zvyklí. Přineste si s sebou tašku na učebnice, penál, tělocvik, toaletní papír, kapesníčky..... Konec vyučování bude v 11:25 hodin.

Ve středu 4.září si přineste kufřík na výtvarnou výchovu, zástěrku, podložku na lavici.... Konec vyučování bude v 11:25 hodin.

Od 15:00 hodin proběhne ve třídě první společná třídní schůzka. Účast rodičů nutná (podpisy formulářů, vyúčtování pomůcek...).

Ve čtvrtek 5.září budeme opakovat učivo 3. třídy. Vyučování bude dle platného rozvrhu hodin. Konec je ještě v 11:25 hodin.

V pátek 6.září půjdeme poprvé plavat! Nezapomeňte, že sraz je už v 7:25 hodin u školy. S sebou vezměte plavky, ručník, čepici do bazénu, mýdlo.