Aktuality

Dnes 6. 5. 2019 odpadá z provozně-technických důvodů školní klub.

Mgr. Wolfová

 

 

EDUbus v naší škole

Pojízdná laboratoř EDUbus zavítal díky Nadaci Unipetrolu k nám do školy. Bylo to skvělé dopoledne pro žáky 2. stupně. Během jediného dne si vyzkoušeli nespočet fyzikálních a chemických pokusů. Na dětech byl vidět zájem a nadšení. To nás těší. Nadaci Unipetrol i skvělým odborníkům, kteří se našim dětem věnovali,děkujeme!

 

Zápis do 1. třídy

Rozhodnutí o přijetí ( seznam přijatých žáků dle registračního čísla) k základnímu vzdělávání pro rok 2019/2020 naleznete v záložce úřední deska.

 

 

Zprávy ze ŠVP

Další pohodový den ve škole v přírodě - pondělí 1.4.

Dnešek super, aprílové škádlení v normě!

Dopoledne veselý závod - dva z deseti úkolů pro příklad: přírodnina na hlavě jako ozdoba a deset šišek do cíle (uvidíte ve fotografiích)

 Další výlet ke kamenům - tentokrát "Bába".

Na závěr přidávám zbytek fotografií ze včerejšího karnevalu.

Důležité upozornění: Ze ŠVP odjíždí autobusy ve středu v 9:30 hod. Předpokládaný návrat 10:45-11:OO hodin na náves!

 

Neděle, krásný den na Plzeňsku

Dneska byla nálada v týmu výborná. Aktivit nespočet. Opět výlet na Rabštejn, tentokrát vyrazily starší děti. Nesměla chybět návštěva obchudku a místní "kavárničky". Přestože jídla je v ŠVP víc než dost, ( dnes vynikající vepřo knedlo zelo!!!) stejně většina neodolala a utrácela. Ale spokojené výrazy na fotkách je omlouvají. Kdo by jim ty dobroty zakázal. Večer bude mimo jiné karneval!

Všechny děti vás zdraví. Užívají si pobyt. Čím jsou tam déle, tím se jim tam líbí víc! Na stýskání nezbývá čas!

A vy rodiče, jestli jste si ještě neodpočinuli nebo máte nějaké jiné resty, pospíchejte! Už jen dva dny a máme dětičky zpátky doma! Středa se blíží!

M.Kynclová

 

Sobotní den se opravdu vydařil. Sluníčko svítilo a tak měli všichni ještě lepší náladu. Kromě výletu na Rabštejn si děti zahrály fotbal, viděly cvičení králíků a večer si užily táborák se vším všudy.

Podívejte se na fotky. Mluví za vše.

M.Kynclová

 

 

Dnes na druhém stupni došlo ke konfliktu mezi několika žákyněmi osmé třídy. Protože se Bečovem šíří dezinformace, rádi bychom vše uvedli na pravou míru.

Vše je již vyřešeno, rodiče daných dětí byli informováni. Ostatní děti jsou v pohodě, celý incident se jich nijak nedotkl. Nadále probíhá program podle plánu, žáci jsou spokojení, zdraví a na připravené aktivity se těší.

Mgr. Lenka Divišová

 

Dnes jsem navštívila děti v Žihli. Počasí dnes sice nepřálo, ale dobrá nálada z dětí i učitelek čišila. Všichni jsou spokojení, usměvaví. Celý areál je moc hezký, nově zrekonstruovaný, každý pokoj má nový nábytek a vlastní krásnou koupelnu. Venku je hřiště na fotbal, hřiště s asfaltovým povrchem i hřiště s prolézačkami. V areálu je budova s moderními učebnami , tělocvičnou, tanečním sálem a klubovna s kvalitním ICT vybavením. Děti si velmi chválí jídlo. Mají jídlo 5xdenně a ani to všechno nestíhají sníst. Dnešek byl ve znamení přednášek. Starší děti měly naplánovanou přednášku o Černobylu, mladším přednášeli policisté. V areálu se s našimi dětmi rekreují členové Městské policie Praha. Jsou to bezva parťáci. Dnes si s dětmi domluvili dokonce i podvečerní turnaj ve fotbale. Odpoledne si větší děti zahrály AZ kvíz, mladší šly na procházku, při které se rozhodly uklidit les.

Děti děkují za pohledy a posílají pozdravy. Nikdo nepláče, žádné velké stýskání se nekoná. Děti na vás myslí, ale s úsměvem na tváři.

Zaměstnanci naše děti (ZATÍM) chválí, že jsou hodné a slušné!Snad jim to vydrží.

Přikládám dvě fotografie a dvě videa / najdete v souborech ke stažení, jinak se mi vložit nepodařila/. V areálu je špatný signál, tak nás omluvte, že jsou zprávy nepravidelné.

Mějte se krásně a užívejte zaslouženého klidu a odpočinku.

 

M.Kynclová

 

Všechny autobusy dorazily do školy v přírodě v pořádku!!!

 

OZDRAVNÝ POBYT - Poustky 25.3. - 3.4. 2019 - informace

Vážení rodiče, pobyt se nám blíží!

ODJEZD do ŠVP - pondělí 25.3. v 9 hod, sraz na návsi v 8.30 hod. (před odjezdem proběhne odevzdání viz.níže vypsaných náležitostí.

autobus č.1 - 1., 2., 3. třída

autobus č.2 - 4., 5., 6. třída

autobus č.3 - 7., 8., 9. třída

- je nutné odevzdat, kdo ještě neučinil, formulář "Posudek o zdr.způsobilosti...", se kterým je nutné zajít k lékaři a nechat si potvrdit, poté v dolní části vyplňte a podepište. Odevzdání zpět TU + přiložte kopii zdravotní průkazky!!! Dále pak odevzdejte podepsanou zodpovědnost za škody za své dítě v ŠVP.

- "Seznam doporučených věcí do ŠVP" - dopručujeme přidat cvičební obuv (k dispozici máme tělocvičnu), případné dotazy směřujte k tř.učitelce. Dětem, prosím, nedávejte cenné věci a mobilní telefony, za tyto věci nikdo neručí...děkujeme za pochopení.

- Při odjezdu rodič odevzdá tř.uč.: očkovací průkaz, podepsanou bezinfekčnost s datem 25.3., popřípadě léky (jméno, třída, přesné dávkování - bude mít na starost zdravotník), Bez těchto věcí nemůže žák odjet!!! Proveďte, prosím, také důkladný filtr hlavy....děkujeme

- Všechna zavazadla dětem řádně označte!

- Ubytování: žáci budou ubytováni ve 2 budovách v pokojích po 3, 4, a 6. Na každém pokoji je sociální zařízení.

Adresa do ŠVP:

jméno žáka + třída, Poustky 21, Žihle 331 65

                                                                                                                                                 Mgr. Doxanská

 

 

"DEN S ŘEDITELKOU"

Dne 5.února vyrazili nejlepší žáci školy společně s paní ředitelkou za zážitky.Protože během prvního pololetí tito naši žáci dokázali, že jsou zodpovědní, pracovití a dobře se učí, připravila pro ně paní ředitelka den plný zábavy. Místo výuky vyrazili do Teplic. Devět chlapců a dívek ( z každé třídy ten nejlepší) si zahráli bowling a vyzkoušeli si jízdu na motokárách. Celé mimořádné dopoledne zakončili (výjimečně nezdravou) svačinou v Mc´Donalds.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Důležitá informace

Vážení rodiče,

z důvodů poruchy topení jsem byla nucena vyhlásit na pátek 16.11.2018 ředitelské volno. Porucha se týká téměř celé budovy školy, proto jsme přistoupili i k dalším organizačně-provozním změnám tak, abychom se co možná nejlépe postarali o všechny děti. Podrobnější informace získáte na stránkách jednotlivých třídy.

Děkuji za pochopení.

M.Kynclová, ředitelka školy

Projektový den ke 100.výročí republiky

V pátek 26.10. jsme si společně připomněli 100.výročí vzniku naší republiky. Celý den věnovaný naší zemi jsme zahájili vyvěšením státní vlajky a společným zpěvem státní hymny. Poté jsme vlastními těly vytvořili vlajku a trikoloru . Podívejte se!

POZOR ZMĚNA!

Výlet zájmového útvaru TOULAVÉ BOTKY se z provozních důvodů přesouvá ze soboty 27.10. na neděli 28.10.2018. Děkuji za pochopení. L.D.

Stále zbývá několik volných míst na zájezd do Tropicalu - přidej se k nám a zažij úžasný den v německém vodním ráji! Více informací a přihláška u p. uč. Lenky Divišové (III. třída)

 

UPOZORNĚNÍ: žák 2.tř. ztratil mikinu zn.Adidas, prosíme případné nálezce, aby ji donesli. Děkujeme!!!!

 

------------------------------------------------------------------------------

TOULAVÉ BOTKY vás zvou na výlety v měsíci říjnu:

(hlaste se - je pouze omezený počet míst! Více informací u p. uč. Lenky Divišové nebo p. as. Věry Kulišové)

 

VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2018-2019

                                                                                   

Vážení rodiče, milé děti,

prázdniny se  blíží ke svému konci a my se na Vás už těšíme.

Slavnostní zahájení nového školního roku 2018-2019 proběhne 3.září v 8:00 hod. v kmenových třídách.

Výuka první školní den skončí zhruba v 8:30 hod., u prvňáčků o něco později.

Pilně pracujeme a snažíme se, aby bylo vše připraveno na začátek nového školního roku. Vzhledem k probíhající rekonstrukci bude během září škola fungovat v "nouzovém" provozu.

O všech novinkách a plánovaných akcích, průběhu rekonstrukce a plánované škole v přírodě Vás informujeme na první třídní schůzce ve středu 5.9.2018 v 15:00, resp.15:30 hod. Jste srdečně zváni a z důvodu předání zásadních informací prosíme o vaši účast.

Informace o organizaci dalších školních sní naleznete na stránkách vaší třídy.

                                                                                  Mgr. Ing. Marcela Kynclová