Školní družina

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH ŠKOLNÍ DRUŽINY druzina@zsbecov.cz

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH ŠKOLNÍ DRUŽINY,  V NOVÉM ŠKOLNÍM ROKU 2019/2020

Potřebné dokumenty školní družiny naleznete v souborech ke stažení, dole. 

_______________________________________________________________________________

Dne 18.11.2019 v 17:00 hodin vyráží od školy lampionový průvod! Všechny děti i s dospělým doprovodem srdečně zveme! Přijďte rozsvítit naší vesnici!

S sebou dobrou náladu a lampion!

Drobné občerstvení zajistíme a na závěr si pustíme pohádky!

Paní vychovatelky zajistily občerstvení - pro žáky byl připraven teplý čaj, šátečky, loupáky a dospělí se zahřáli horkým svařeným vínem. Jakmile se průvod prošel obcí, začalo se promítat. Pohádkovou projekci sledovali návštěvníci venku. Akce se opravdu vydařila. Nepršelo a i přes to, že bylo chladno, všichni neskrývali nadšení. Všem účastníkům děkujeme za podporu našich akcí. Další texty a fotografie ve složce AKTUALITY a ve FOTOGALERII školy.

___________________________________________________________

 

 

 

 HALLOWEEN

 

Ve čtvrtek 31. října byla naše obec plná strašidýlek. Paní vychovatelky školní družiny uspořádaly již tradiční Hallooweenskou stezku odvahy plnou tajemných nástrah. A jak se akce podařila? O tom napoví fotografie.

  

___________________________________________________________________

ČTENÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Také v letošním školním roce jsme zapojeni do celostátní akce "Česko čte dětem", a tak i my se snažíme, abychom četbu propagovali. Proto pokračujeme ve čtení účastníkům školní družiny; čte Mgr. Wolfová a zapojí se rovněž starší účastníci školního klubu. 

Četbu doplňujeme besedami a dramatizacemi pohádek. Začali jsme s četbou starých, méně známých pohádek. A jaký je ohlas? To posuďte sami, již fotografie jsou dokladem zájmu.

OLYMPIÁDA SE SENIORY

Na čtvrteční odpoledne 19. září připravili bečovští senioři olympiádu pro účastníky školní družiny při ZŠ Bečov. Školní družina spolupracuje se seniory dlouhodobě. Hlavními oraganizátory byli již tradičně manželé Spatolovi. Klání se odehrávalo na zahradě jejich rodinného domku. Zahrada se změnila v obrovské sportoviště, nechyběl ani stan pro porotu a občerstvovací koutek. 

Olympiádu zahájil pan Spatola, za zvuku olympijské hymny. Zapálením olympijského ohně bylo sportování zahájeno. 

Soutěžilo se v těchto discilínách: pétanque, kuželník, střelba míčkem s hokejkou na branku, hod na terč, hod sáčkem do otvorů, hod kroužkem, hod míčkem na cíl a na poli zdolávali soutěžící velkou překážkovou dráhu. 

Na poli plápolal oheň a seniorky na něm připravovaly uzeninu. Naši senioři nezapomněli ani na dochucovadla, na chléb a na limonády. Soutěžící si opravdu užívali krásného odpoledne plného nevšedních zážitků. Celou zahradou se linul radostný smích a senioři dokázali účastníky ohromně pobavit. 

Když se soutěžící občarstvovali, porota počítala body a připravovala se na vyhlášení vítězů. Slavnostní vyhlášení výsledků se odehrávalo na olympijském pódiu. První tři místa byla odměněna dárkovým ballíčkem, ale ani ostatní soutěžící nesmutnili, neboť obdrželi sladkou odměnu. 

Jsme velmi rádi, že jsme tuto spolupráci se seniory zahájili a již nyní připravujeme další školní akci, na kterou seniory pozveme k nám do školy. Moc všem děkujeme a těšíme se na další společná setkání.  JW

 

______________________________________________________

 TRADIČNÍ POSEZENÍ U OHNÍČKU

V pátek 13. září bylo pěkné počasí, a tak paní vychovatelky připravily na školní zahradě oheň, na počest zahájení nového školního roku. Již tradičně se opékaly uzeniny a pro všechny účastníky školní družiny to bylo rušné odpoledne plné radostných zážitků. 

______________________________________________________________________________

HRÁTKY 

Ve středu 11.září bylo nádherné slunné odpoledne, a tak se školní družina vydala na školní zahradu, kde si všichni účastníci užívali her v přírodě. 

 

_______________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________________

O NÁS

Školní družina má dvě oddělení

I. oddělení žáci 1. a 2. třídy
II. oddělení žáci 3.- 5. třídy

Obě oddělení školní družiny se nacházejí v prvním patře pavilonu školní jídelny. Maximální počet žáků v oddělení je 30. Žáci 3.-5. třídy jsou přijímáni dle kapacity. Chodby jsou vymalovány motivy Josefa Lady, a tak jsou velice útulné.

Další informace naleznete ve vnitřním řádu ŠD na školní rok 2018/2019.

 

Kontakty :

email: druzina@zsbecov.cz

 

 

 

 

 

 

Zdobení perníčků.

Zdobení perníčků.

Pletení z papírových ruliček " PEDIG"

Pletení z papírových ruliček

Výzdoba útulku pro opuštěná zvířata v Rudolicích.

Výzdoba útulku pro opuštěná zvířata v Rudolicích.

Vánoční turnaj

Vánoční turnaj