Akce MŠ

Akce v září

Plán akcí je orientační. Může být doplněn o další aktivity nebo některé aktivity budou vypuštěny/přesunuty podle konkrétních podmínek a počasí.

Čtvrtek 8.9.

Vítáme nové kamarády - Rodiče vítáni - 15,00 hod. (Balónkování, malování na fólii, kreslení křídami a opékání buřtů na zahradě MŠ.)

Pátek 9.9.

Výlet do obory zámku Korozluky - vybíráme 20,- na autobus, pro děti z 2. a 3. třídy

12.-16.9.

Dopolední EKO vycházka - Milův rybník v Zaječicích

Čtvrtek 22.9.

Malování na zeď -  Rodiče vítáni - 15,00 hod. (Vybarvování připravených omalovánek.)

Akce v červnu

Středa 1.6.

MDD na zahradě školky - Rodiče vítáni - 15,00 hod.

Čtvrtek 2.6.

Ukázka výcviku záchranářských psů pana Bohdala a ukázka vybavení a vozu Obecní policie - 9,30 hod.

Pondělí 20.6.

Pohádkový les Bílina - výlet (informace k výletu budou upřesněny)

Středa 22.6.

Školní ples - předškoláci budou uvedeni mezi školáky a vystoupí s krátkým tanečním programem

Pátek 24.6.

Polytechnické vzdělávání pro předškoláky - Městská knihovna Most (pojedeme vlakem)

Pondělí 27.6.

Slavnostní vyřazování předškoláků - Rodiče vítáni - rozloučení s předškoláky na zahradě MŠ od 15,00 hod.

Ročenku č.2 připravíme k tisku po ukončení červnových akcí. K dispozici rodičům bude v průběhu července, informace zveřejníme na FB skupině.

Akce v květnu

Pondělí a úterý 2.,3.5.

Zápis do MŠ (13,00 - 16,00)

Středa 18.5.

Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje (ukázka sanitního vozidla RZP, první pomocu apod.)

Pátek 20.5.

Projektový den "Den včeliček" - Světový den včel

Středa 25.5.

Hopsík - narozeninová show

Pátek 27.5.

Projektový den "Polytechnické vzdělávání - chemie pro nejmenší" (vzdělávací show a vědecké laborky)

Akce v dubnu

Pondělí a úterý 4.,5.4.

Zápis předškoláků do 1.třídy od 12:00 do 16:00

Úterý 5.4.

Projektový den "Den ptáčků"

Úterý 12.4.

Divadlo Rozmanitostí Most - Zlatovláska (70,-Kč, děti 3+)

Čtvrtek 4.4.

Velikonoční dílnička - Rodiče vítáni (společné tvořivé odpoledne)

Od středy do středy 20.4. - 27.4.

Jarní výstava v ZŠ

Pátek 22.4.

Projektový den "Den Země"

Čtvrtek 28.4.

Čarodějnice v MŠ - Rodiče vítáni (společné odpoledne u táboráku)

Akce v březnu

Vzhledem k rušení epidemiologických opatření budou plánovány akce opět za účasti rodičů.

Můžete využít fotografování se sourozenci, navyšuje se ale cena sady (viz leták).

Každý čtvrtek

Grafomotorický kurz - III.třída

Středa 2.3.

Vyšetření očí přístrojem PLUSOPTIX

Pátek 4.3.

Fotografování (od 8:00 hod.)

Čtvrtek 17.3.

Jarní úklid zahrady (pokud to počasí dovolí)

- hrabání staré trávy, zastřihávání keřů, sběr a pálení větví

- součást projektu "Rodiče vítáni"

Úterý 22.3.

Projektový den "Den vody"

Pondělí 28.3.

Projektový den "Den divadel"

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Vážení rodiče, vzhledem k výskytu onemocnění covid 19 u zaměstnance školky a následné karanténě ostatních pedagogů a značné části dětí, vyhlašuji na dny 10. a 11.2.2022 ředitelské volno.

Po dobu tohoto volna mají zákonní zástupci všech dětí z naší MŠ nárok na ošetřovné ( potvrzení o uzavřžení školy již škola nevydává. viz níže).

Rodiče dětí, kterých se karanténa týká, budou vyrozuměni sms zprávou od KHS.

Vyhlášení mimořádného ředitelského volna  škola nepotvrzuje, pro žádost o ošetřovné dává zákonný zástupce prohlášení (tiskopis dostupný ZDE) (§ 7 odst. 2 zákona č. 520/2021 Sb.).

V pondělí 14.2.2022 bude školka znovu otevřena.

Akce v únoru

Středa 2.2.

Hudebně vzdělávací program "Písničky z pohádek" (80,-Kč)

Středa 9.2.

Karneval v MŠ

Středa 16.2.

Zimní olympiáda
(podle sněhových podmínek zahrada x třída)

Týden 21.2. - 25.2.

Barevný týden

Akce v prosinci

Středa 1.12.

Autorské čtení "Vánoční pohádka" (Děti 4-7 let, vybíráme 50,-Kč) - pro nemoc přesunuto

Pátek 3.12.

Mikuláš v MŠ

Čtvrtek 9.12.

Divadlo Rozmanitostí Most

(Děti 4-7 let, vybítáme 60,-Kč, vzhledem k epidemiologické situaci může být představení zrušeno)

Od pondělí 13.12. do pátku 17.12.

Vánoční tvoření

(Výroba dárků pro rodiče, výzdoba školky, zdobení stromečku pro zvířátka.)

Pondělí 20.12.

Vánoční cinkání

Setkání u vánočního stromečku, rozbalování dárků, zpívání koled.

Akce v měsíci listopadu

Sobota 6.11.

Halloween -pořádá Obecní úřad

Čtvrtek 11.11.

Lampiónový průvod -pořádá základní škola

Čtvrtek 18.11.

"Den zdraví" -projektový den

(aktivity spojené s tématickým celkem Moje tělo a zdraví)

Pondělí 22.11.

Fotografování -sada fotografií se zimní tematikou

23.-26.11.

"Mami, tati, pomůžeš mi?" -papírový drak

(Navazujeme na úspěšnou loňskou akci, s dětmi doma kreslete, malujte, lepte... tvořte lobovolně. Hotové draky a dráčky přineste do školky a my je vystavíme).

Akce v měsíci říjnu

Pátek 8.10. -dopoledne

Návštěva u domácích zvířátek "Farmička" (Paní Peroutková umožnila návštěvu s krmením).

Úterý 12.10. -dopoledne

Polytechnický workshop (3.třída).

Čtvrtek 14.10. od 15 hod.

"Rodiče vítání" - Dýňování

Společné odpoledne, dlabání a zdobení dýní, opékání vuřtů.

(Přineste si potřebné náčiní, dýni, vuřt a prut.)

Středa 20.10. -dopoledne

Projektový den k zakončení tematického celku "Den stromů"

Akce v měsíci září

Středa 8. 9. od 15.00 hod.

Projekt „Rodiče vítáni“osázení nových záhonů.

Paní učitelky připravily nové květinové záhonky, osazujeme trvalkami, máte-li odkopky, doneste a zasadíme s dětmi, máme i několik vlastních sazenic.

Středa 22. 9. od 15.00 hod.

Projekt „Rodiče vítáni“pokračování malování na zeď.

V loňské školním roce jsme začali s rodiči a dětmi zdobit zeď obrázky, rády bychom pokračovali. Můžete s dětmi vybarvovat připravené „omalovánky“.

Středa 22. 9. dopoledne

Hudební program pro děti s Pavlem Novákem.

Čtvrtek 30. 9.

Projektový den „Můj dům“

Celodenní aktivity zakončující zářijový tematický celek.