I. třída

 

DOMÁCÍ ÚKOLY ;-)

DEN

 

PONDĚLÍ

 

 

ÚTERÝ

 

STŘEDA

 

ČTVRTEK  

 

PÁTEK

  

 

 

ŠVP Lesná - den druhý

 

Po noční bouřce, která nás maličko vyděsila přišlo příjemné ranní překvapení - k snídani byly čerstvě nasmažené palačinky s domácí borůvkovou marmeládou. Protože bylo ještě všude mokro a mlha, rozhodli jsme se dopoledne věnovat napsaní dopisů pro rodiče. Chvilku jsme také věnovali, vycházce za domácími zvířaty a seznámení s divočákem Amálkou. Ti statečnější z nás si ji i pohladili. Po obědě jsme se vydali hledat poklad. Stezka nás zavedla až k vodopádům. Museli  jsme zdolat obrovský sráz i divoký potok, ale vše jsme nakonec zvládli a poklad balezli. Po návratu jsme se věnovali chvilku zápisu v deníku ze švp. Na úplný závěr dne jsme se proměnili ve zvířátka (skoro všichni) a uspořádali si ples. Tančili jsme a soutěžili až do večerky.

ŠVP Lesná - den první

Dnešní den byl vyjímečný - hned brzy ráno jsme se sešli u nádraží a vláčkem vyrazili do školy v přírodě. Nejprve nás čekala dlouhá cesta lesem, potom výborný oběd (kuře s bramborovou kaší), ubytování v hotelu a pak už začala ta pravá zábava. Koupání, výroba náramků z přírodnin, piknik,soutěž v hledání cesty labyrintem a hraní na hřišti. Seznámili jsme se také s vojáky, kteří jsou zde na cvičení. K večeři bylo rizoto, všechny děti vymetly talíř do posledního zrnka rýže. Po večeři jsme se vrhli na psaní deníků ze ŠVP. Celý den jsme zakončili letním kinem. Žádné velké stýskání neproběhlo. Už se těšíme na zítřejší program, který pro nás vymyslela Lenka s Ivou a Barčou.

 

 

Ve středu 9. 6. 2021 od 15:00 hodin proběhne poslední letošní třídní schůzka. Společně probereme závěr školního roku, plány do roku následujícího a zhodnotíme rok uplynulý ;-). Tentokrát prosím přijďte bez dětí. Můžete přinést peníze na ŠVP a na pomůcky.

Těšíme se na vás. Lenka a Iva

 

V minulém týdnu slavily svátek všechny maminky ;-) Připravili jsme pro ně milé překvapení.

 

 

 

 

 

Tak je to tady - hra začíná!

Velikonoce jsou v ohrožení. Pouze a jen vy je můžete zachránit. Splňte všech pět úkolů, složte správně heslo a odměna vás nemine :-)

 

úkol č. 1 -   vyjdi do přírody a pomocí různých přírodnin - kamínků, větviček, lístků apod. - vytvoř velkými tiskacími písmeny slovo VELIKONOCE

úkol č. 2 -  zapoj se do práce v kuchyni - vyzkoušej s maminčinou pomocí ukuchtit nějakou velikonoční dobrotu (nádivku, mazanec, beránka, perníčky .....)

úkol č. 3 -  na plotě školní zahrady visí další úkol, ten prověří tvoje znalosti z prvouky a čtení - spoj obrázek se správným slovem

úkol č. 4 -  nauč se novou písničku o jaru - https://www.youtube.com/watch?v=X81aRX1rpWI - pokud se ti zdá lehká, můžeš si vymyslet i taneček nebo jednoduchý klip (pošli video)

úkol č. 5 -  vyzkoušej si uplést vlastní pomlázku z vrbového proutí nebo obarvit vajíčka přírodními barvami (cibulové slupky, červená řepa, kurkuma...)

 

Po splnění každého úkolu mi pošli fotku na WhatsApp, poštu ti kód. Po nasbírání všech pěti kódů zkus složit heslo a v bečovské masně si vyzvedni svoji odměnu. ;-)

 Protože od čtvrtka (1.4.) mají žáci velikonoční prázdniny, rozhodla paní ředitelka o tom, že celá škola využije první tři dny příštího týdne k projektovému vyučování. Hlavním záměrem je dostat děti od monitorů a zaměstnat nejen hlavu, ale i ruce ;-).

Pro prvňáčky jsme tedy s Ivou připravily ÚNIKOVOU HRU s názvem ZACHRAŇTE VELIKONOCE!

V neděli večer na TEAMS a na stránky třídy vystavíme 5 úkolů. Po splnění každého úkolu mi pošlete na WhatsApp (můj, nikoliv třídní) fotku hotového úkolu. Já vám pošlu část kódu. Po splnění všech úkolů tedy budou mít žáci k dispozici 5 různých kódů (slabik). Z nich je potřeba složit heslo.

Se správným heslem si ve středu můžete v masně vyzvednout překvapení - odměnu!

 

www.rexter.cz/obrazek/webp/crop-610-velikonoce_...

 

 

 

Týdenní úkol byl tentokrát tak trochu "tělocvičný".

Každý měl za úkol odnést do světa pomalovaný kamínek s milým vzkazem. Všechny kamínky byly moc pěkné a určitě udělají někomu dalšímu spoustu radosti. Cestovaly nejen v rámci Bečova, ale také třeba do Mostu nebo Bíliny.

Setí řeřichy - počáteční písmeno svého jména....

Někomu vyrostla řeřicha rychle, někomu roste pomaleji. ;-)

 

 

Pro dobrou náladu posíláme z 1.A trochu jarní pohody ;-)

PÁTEČNÍ POVEDENÉ TVOŘENÍ

Velká pochvala pro všechny žáky - super práce!

SRDÍČKOVÝ DEN

Dnes jsme měli ve třídě den plný srdíček. Čekala nás opět centra aktivit a spousta úkolů, které jsme plnili se zaujetím.

V prvním centru to byla orientace sloupec - řádek, výsledkem bylo jak jinak než ❤️. V dalším centru pak křížovka - třináct slov, která jsme měli jako autodiktát samostatně zapsat. Tajenka byla "SVATÝ VALENTÝN". Nezapomněli jsme ani na centrum "ateliér", tady jsme pracovali se šablonou a roztíráním vytvářeli na ploše stínová srdíčka. Také jsme počítali v oboru do 8, stříhali, lepili, přiřazovali velká písmena k malým nebo psali vzkaz mamince.  Za odměnu na nás cekala dobrota v podobě čokopralinek s lentilkami a obrázek.

 

JARNÍ PRÁZDNINY

Od 8. - 12. 2. 2021 jsou JARNÍ PRÁZDNINY. 

Pořádně si odpočiňte, užijte si radovánek na sněhu, kamarádů, pohádek a pohody ;-). Nezapomeňte ale také na opakování - každý den čtěte alespoň kousek jakéhokoli textu a také trochu počítejte v malém Matýskovi (str. 37,38 - vychází na každý den jedno cvičení).

Moc se na všechny těšíme další týden ve škole. Lenka a Iva

 

 

Počínaje tímto týdnem budou všechny známky již zapisovány pouze do systému BAKALÁŘI, nehledejte je tedy v žákovských knížkách.

Na pátek si každý přinese malou uzavíratelnou sklenku - třeba od přesnídávky.

V týdnu od 8. do 12. 2. 2021 budou JARNÍ PRÁZDNINY. Nezapomeňte s dětmi každý den alespoň chvilku číst.

PROJEKTOVÝ DEN - ZIMNÍ RADOVÁNKY

Dnes jsme si s dětmi užili výuku trochu jinak. Svoji práci si děti plánovaly celý den samostatně a podle chuti - pracovaly totiž v CENTRECH AKTIVIT. Celkem na ně čekaly čtyři.

V centru čtení měly připravený pracovní list se dvěma samostatnými texty. Ty musely děti přečíst a k danému textu nakreslit obrázek.

Centrum matematiky si zase přichystalo číselnou řadu (kontrolou byl obrázek), sudoku (pro rozvoj orientace a představivosti), sčítání a odčítání v oboru do sedmi a běhací diktát.

V centru ateliéru jsme tvořili pomocí uměleckých kříd tučňáka z číslovky 8.

V centru češtiny děti hledaly různé tvary písmen a luštily tak tajenku, zkoušely si také diktát vět.

Musím všechny moc pochválit. Děti pracovaly svědomitě, tiše a moc se jim tato práce líbila.

Připomínám třídní schůzku, která proběhne online přes aplikaci TEAMS ve středu 13. 1. 2021 od 17:00 hodin.

Gratuluji našim prvním písařkám - Barunce, Karolínce G. a Sophince - UŽ MOHOU PSÁT PEREM!

Aktuálně

V návaznosti na usnesení vlády č. 957 se zakazuje s účinností ode dne 21. prosince 2020 od 00:00 hod. do dne 23. prosince 2020 do 23:59 hod. osobní přítomnost žáků a studentů základních a středních škol na základním, středním, základním uměleckém vzdělávání. Rodiče mají právo na ošetřovné!

MŠMT v návaznosti na to dne 15.12.2020 stanovuje tyto dny jako volné dny podle § 24 odst.3 školského zákona. To znamená, že pro výše jmenované druhy škol není tyto dny povinné vzdělávání distančním způsobem podle ustanovení § 184a školského zákona.

 

PEKLO V NAŠÍ TŘÍDĚ

V pátek se v naší 1.A snad sešli všichni pekelníci z okolí - paní učitelka s paní asistentkou se proměnily v přísné čertice, které nikomu nic nedarují, z prvňáčků se stali čerti jak se patří s velikými rohy, huňatými kožíšky a dlouhými ocásky. V pekelné škole jsme plnili zapeklité a pekelně těžké úkoly a nakonec za svojí snahu získali ďábelsky dobrou odměnu ;-)

 

 

 

 

 

Od pondělí nastupují do školy všichni žáci. Vzhledem k tomu, že se žáci nesmí nikde potkávat, to pro nás znamená nová pravidla.

* Děti musí mít stále zakrytá ústa i nos. Je potřeba mít v aktovce dostatek čistých roušek.

* Je potřeba, aby děti byly každý den v 7:30 hodin před školou. Tam si je budeme s p. asistentkou vyzvedávat.

* Pokud bude žák nemocný, vyzvednout oběd si můžete přijít mezi 11:00 - 11:15 hodin k zadnímu vchodu jídelny.

 

Prosím kontrolujte vybavení penálů! Dnes opět některé děti neměly ořezané tužky. Pak se jim špatně píše!

Tak konečně zase společně ve škole!!

Musím vás moc pochválit, šlo vám to výborně! Zopakovali jsme si písmenka, která už známe, tvořili jsme slabiky i slova. Hráli si s modelínou, počítali .....

 

CHVÁLÍME VŠECHNY PRVŇÁČKY ZA VZORNOU PRÁCI A NADŠENÍ PRO KAŽDODENNÍ SETKÁVÁNÍ NAD ÚKOLY. ZÁROVEŇ DĚKUJEME RODIČŮM ZA NESKUTEČNOU TRPĚLIVOST! 

MOC SI VAŠÍ PRÁCE VÁŽÍME.   L+I

VÝUKA:

* dle domluvy probíhá každodenní on-line výuka od 14:00 hodin

* výuka je pro žáky povinná, nepřítomnost na on-line hodině je potřeba omlouvat

 

AKTUALITY: 

Vážení rodiče, vzhledem k rozhodnutí vlády ČR se počínaje zítřkem uzavírají všechny ZŠ. Výuka bude probíhat distančně, tedy na dálku. Na stránkách ŠKOLA V PYŽAMU je vytvořena naše virtuální třída. Zde každý den naleznete výukové video, podle kterého se můžete společně s námi učit. Také bude každodenně probíhat od devíti hodin on-line hodina.

Pracujte s dětmi pomalu a trpělivě, dopřávejte jim časté přestávky - zatím neudrží dlouho pozornost. Nepracujte dopředu, vždy jen zadanou práci.

Věřím, že to společnými silami zvládneme.

ZRUŠENO!!! V pátek za námi přijede DOCELA VELKÉ DIVADLO z Litvínova s pohádkou O UPLAKÁNKOVI. Vybíráme 60 Kč. Prosím o vhodné oblečení. -

PROSÍM O KAŽDODENNÍ KONTROLU PENÁLŮ A OŘEZÁNÍ TUŽKY.

V PENÁLE MUSÍ BÝT TUŽKY ALESPOŇ DVĚ!

Učíme se moc rádi venku - píšeme na tabulky, počítáme kaštany, porovnáváme.....

Někdy prostě ale není počasí na učení venku ;-), proto pracujeme v naší třídě.

* Baví nás tvoření s písmeny

* Rádi máme i práci s interaktivní tabulí.....

Ve čtvrtek jsme společně s předškoláčky vyrazili za kulturou do DIVADLA ROZMANITOSTÍ. Bylo to fajn, pohádka O Zlatovlásce se nám moc líbila.

Dnes nás sluníčko nenechalo sedět ve třídě a vytáhlo nás do přírody. I venku se totiž dá naučit a procvičit si spoustu nových věcí. Nejprve jsme vymýšleli slova na zadaná písmena, pozorně jsme koukali a pojmenovávali věci kolem nás, hledali a počítali stejné věci. Sbírali jsme kaštany a kameny a "psali" písmena, slabiky a dokonce už i první slovo. Nakonec jsme slabiku MA tvořili pomocí vlasních těl. Protáhli jsme se také při běhání a válení sudů cestou zpátky. Učení může být zábava ;-).

* Nezapomeňte, že jdeme ve čtvrtek do divadla! Do školy vezměte jen penál, svačinu a dobrou náladu.

* Focení prvňáků je odloženo!!!! O novém termínu vás budu včas informovat.

* Pokud jste tak ještě neučinili, podepište, prosím, v ŽK třídní schůzky, seznámení se školním řádem a pravdivost údajů na 1. stránce.

*V úterý nás čeká DEN GRAMOTNOSTI - kamarádi z vyšších ročníků si pro nás připravili zajímavý program. Ten bude z větší části probíhat venku, nezapomeňte tedy na vhodné oblečení na ven.

* Neposílejte po dětech kufříky a krabice na výtvarnou výchovu, dostaly je od nás jako dárek ;-)

* 17. 9. pojedeme do divadla na pohádku ZLATOVLÁSKA. Vybíráme 60,- na vstupné, doprava zdarma.

Náš první týden ;-),

tak ten jsme si doopravdy užili! Naše paní učitelka s paní asistentkou říkají, že jsme moc a moc šikovní. Učení nám jde hravě a do školy se těšíme. Jako důkaz je tady několik fotografií ;-).

 

 Milí prvňáčci, 

pomalu se nám to blíží.....

 

Chystáte se poprvé do školy a my (já i paní asistentka) už se na vás všechny moc těšíme!

 

Sejdeme se v úterý 1.září v 8:00 hodin před školou, budeme tam na vás čekat. Vezměte s sebou všechny, které máte rádi a hlavně dobrou náladu. Přezůvky první den nebudete potřebovat. Pokud budete chtít 1.září oběd, je potřeba ho objednat u vedoucí školní jídelny.

 

Paní učitelka Lenka a paní asistentka Iva

 

Plán prvního týdne:

ÚT - sraz před školou, překvapení pro prvňáčky, uvítání

     - počítejte zhruba hodinu až hodinu a půl

     - oběd v 10:30h (je jej potřeba nahlásit s předstihem u vedoucí školní jídelny)

 

ST - výuka od 7:45 do 9:35 hodin

     - seznámení s prostředím školy a kamarády ze třídy

     - prohlížení a rozdání učebnic a sešitů

 

ČT - výuka od 7:45 do 10:45 hodin

     - děti si přinesou cvičební úbor a pomůcky, které měli zakoupit rodiče (kapesníčky, toaletní 

       papír....)

     - tvorba třídních pravidel

 

PÁ  - výuka od 7:45 do 10:45 hodin

 

9.9. proběhnou od 15:00 hodin třídní schůzky. Vstup do prostor školy pouze s rouškou!