II.třída

Vítejte ve 2. třídě

 

OD 18. - 26.11. JE NAŘÍZENA DISTANČNÍ VÝUKA

* Podle domluvy na třídních schůzkách se on-line výuka koná od 14:00 do 15:30 hodin každý den na platformě TEAMS. On-line vyučovat se budou růžově označené předměty.

* Ostatní práce bude každý den v zadání na TEAMS. Děti ji mohou vypracovat kdykoli podle svých možností. Kontrolovat budu vždy druhý den.

* Pro omlouvání dětí platí stejná pravidla jako při prezenční výuce.

 

JAK JSME SI UŽÍVALI ŘÍJEN....

* Do školy za námi přijelo mobilní planetárium. Vzhledem k letošnímu tématu třídy jsme si vybrali projekci - PODMOŘSKÝ SVĚT.

* V městské knihovně jsme si prohlédli dětské oddělení, plnili záludné úkoly a nakonec byli pasováni na čtenáře. Moc se nám tam líbilo!

 

 

 

* Učili jsme se "PODZIMNĚ" v rámci projektu "PODZIM KOLEM NÁS" ;-). Procvičovali jsme venku i ve třídě, využili jsme i altán na školní zahradě. Pracovali jsme ve skupině, dvojicích i samostatně.

* Připomněli jsme si svátek "ZALOŽENÍ REPUBLIKY".

 

* Dlabali jsme dýně a vyzdobili jimi školu.

Připomínám pondělní návštěvu knihovny.

Sraz v 7.30 hod před školou, návrat 11.20 hod opět ke škole. Po návratu půjdou děti na oběd a do družiny (domů).

 

V pondělí 27. 9. se půjdeme učit ven! Prosím přizpůsobte tomu oblečení dětí. S sebou do batůžku jen penál, svačinu a dostatek pití. Končíme normálně dle rozvrhu.

CO NÁS POTKALO V ZÁŘÍ....

* Vychutnali jsme si kulturní událost - návštěvu divadla. Téměř všichni jsme se krásně oblékli a učesali, připoměli jsme si, jak se správně chovat při představení i o přestávce a pak už HURÁ do Mostu! Podívejte se, jak nám to moc slušelo!

* Společně jsme pomohli kamarádům z první třídy poznat školu a její zaměstnance. Podle fotografií jsme určovali jméno, funkci i pracovní náplň. Druháčci psali, prvňáčci stříhali a lepili. Potom jsme do jednotlivých "místností" dokreslovali konkrétní předměty, které v nich můžeme najít. Nezapomněli jsme ani napsat jména všech kamarádů z první třídy. Společnými silami jsme tak vytvořili budovu školy ;-). Práce se nám moc dařila.

 

 

 

Milé děti,

vítám vás ve druhé třídě. Už jsme se na vás moc těšily. Doufáme, že si společně i tento rok pořádně užijeme. Začínáme 1. 9. 2021 v 7:45 hodin ve třídě ;-)

* Ve čtvrtek 2. 9. si rozdáme učebnice, sešity i další pomůcky. Budeme společně vytvářet pravidla a povídat si o tom, co zajímavého jsme o prázdninách prožili.

* V pátek 3. 9. budou probíhat třídnické práce. Pokud bude hezky, půjdeme ven.

* Vyučování ve čtvrtek i v pátek končí v 11:25 hodin

* Můžete si už přinést převlečení na tělesnou výchovu a kapesníčky (2x celé balení)

* Od pondělí se už budeme učit dle rozvrhu.

 

Ve středu 8. 9. 2021 od 15:00 hodin zvu srdečně všechny rodiče na třídní schůzky.