II.třída

Vítám vás v novém školním roce a těším se, že si společně užijeme spoustu dobrodružství, naučíme se mnoho zajímavých věcí a zažijeme pořádnou legraci. Letošním rokem nás budou provázet PŘÍŠERKY.

          

 ŠKOLA V PŘÍRODĚ ŠPINDLERŮV MLÝN

DEN DRUHÝ

Dneska nás ráno paní učitelka vzbudila veselou písničkou. To se nám hned vstávalo veseleji! Po snídani, ke které jsme si mohli vybrat podle chuti, jsme se chvilinku učili - tvořili jsme deník. Potom nás všechny vyhnali na hřiště, kde celé dopoledne probíhala společná sportovní akce. Začali jsme pořádnou rozcvičkou, pak se přetahovali lanem, zkoušeli různé druhy štafet, běhali s padákem. K obědu byla "čína". Po chvilce odpočinku, my tedy hráli různé hry, ale paní učitelka říkala, že prý odpočíváme :-D, jsme ještě napsali pozdravy domů a šlo se zase ven. Hledali jsme stopy zvířat, ale nepodařilo se nám najít ani jedinou. Tak jsme alespoň postavili domečky pro skřítky. Pak nám paní učitelka ukázala některé kytičky, které tady hodně rostou a my se je naučili správně pojmenovat. Po večeři (kuřecí stehno s bramborami) jsme se vrhli na kutění. Pracovali jsme se dřevem, měřili, řezali, obrušovali..... To nás moc bavilo. Pak už na nás čekaly postýlky. Předtím ještě ale nezbytné čtení - nejprve my paní učitelce, potom ona nám :-). Spali jsme jako andílci....

 

DEN PRVNÍ

Po příjezdu jsme se ubytovali ve svých pokojích, vybalili si a hned šli na oběd. Bylo kuřecí rizoto se sýrem a okurkou a květáková polévka. Po obědě jsme se vydali na průzkum okolí. Viděli jsme krásné vodopády, zahráli si novou hru, skládali jména z kamínků a vyzkoušeli, jak jsme rychlí (při běhu do kopce) a obratní (při slézání k vodopádu). Před večeří jsme si chvilku zvládli zařádit i na dětském hřišti. K jídlu byl guláš s těstovinami. Večer nás čekalo RETRO HRANÍ. Vyzkoušeli jsme hry, které bavily naše rodiče - cvrnkaní kuliček, skákání gumy, házení talířů. Legrace byla, když paní učitelka lovila talíř z řeky, která teče hned u hřiště. Nejvíce se nám však líbila hra na "KRVAVÉ KOLENO", tu bychom vydrželi hrát celý večer. 
Jenže už byl čas jít do postýlek. Vysprchovali jsme se, vyčistili zoubky a sešli se na jednom pokoji, abychom společně četli knížečku, kterou nám paní učitelka dala. Nakonec nám přečetla paní učitelka pohádku "O LASKAVOSTI" na dobrou noc. Pak už jsme zapluli do svých postýlek a nechali se unášet do říše snů. Byl to moc hezký den

 

 

Rozvrh hodin:

 

Týdenní plán: