VII.třída

asistent pedagoga: Bc. Lucie Jasanská

_______________________________________________________________________________

Pomůcky na PV (20.1.) - bramborový salát, kuřecí řízek
- kuřecí maso (kuřecí prso - naklepané)
- strouhanka
- hladká mouka
- vajíčko
- olej
- vařené brambory
- zelenina (vařená mrkev, hrášek, kyselá okurka)
- salám v celku
- hořčice, majonéza, sůl, pepř

- kráječ na brambory

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projektový den "Cesta potravin"

12.01.2022 se žáci naší třidy zúčastní výukového programu Cesta potravin v Ekologickém centru Most pro Krušnohoří.

Děti se seznámí se způsoby zemědělství ve světě, jaké jsou rozdíly mezi zemědělstvím konvenčním a ekologickým, co to jsou biopotraviny, proč potraviny cestují z jednoho konce světa na druhý, jaké dopady na životní prostředí mají jednotlivé způsoby dopravy potravin. Dále jak každý z nás může ovlivnit životní prostředí již při nákupu potravin.

SRAZ V 8:15 PŘED ŠKOLOU (odjezd z Bečova - vlakem v 8:39 hodin).

Návrat kolem jedné hodiny, poté odchod domů, oběd (kdo nepůjde na oběd, prosím odhlašte si ho). Bude možnost rozchodu - podepsané souhlasy!

Cestovné hradí škola.

ZMĚNA začátku roku z důvodu rekonstrukce oken ve škole:

v pondělí 3.1.- je ŘEDITELSKÉ VOLNO

v úterý 4.1.- je náhradní program- VÝJEZD NA KLÍNY

•  na sobě teplé zimní oblečení!!! žádné tenisky a letní oblečky! Bundy, čepice, rukavice
  • můžete si vzít sáňky, boby, projdeme se a dáme si něco teplého k pití
  • pojedeme autobusem od školy
  • (obědy pro přihlášené budou od úterý klasicky)

Bobování | ZŠ Na Daliborce

ČJ - Co nás čeká po vánočních prázdninách ?

1. Kontrolní diktát - souvislý text

2. KPP - slovesa

3. referát z četby - Starověké řecké báje / odevzdáme do 14. ledna, podle osnovy v sešitě/

Přeji vám krásné Vánoce. TU

DŮLEŘITÉ!

Bohužel se zítřejší návštěva divadla ruší, vzhledem ke covidové situaci. Náhradní program bude ve škole. Výuka bude do 11:25 hodin.

Dne 9.12.2021 proběhne PCR testování žáků (ze slin). Očkovaní žáci se testovat nemusí, ale doporučujeme (ti, kteří prodělali nemoc COVID-19 a jsou v ochranné lhůtě nebudou testováni). Případný nesouhlas s testováním Vašeho dítěte mě informujte.

třídní

Na 15.12.2021 na PV pomůcky: jehla, nit, větší korálky, stužka (cca 1 - 1,5 cm; vánoční barva, motiv)

8.12.2021 PRO FOTO - fotografování žáků ZŠ (vhodný oděv)

*Vánoční týden*

15.12. 2021 Projektový den - Vánoce

16.12.2021 Třídní výlet do Mostu (sraz v 8:00 ve tříde, odjezd v 9:40)

20.12.2021 Sportovní den - Volejbalový turnaj

21.12.2021 Divadelní představení "Charleyho teta"

22.12.2021 Vánoční třídní besídka (s sebou cukroví, čaj...)

12.1.2022 Cesta potravin

Mikuláššská třídní nadílka

_____________________________________________________

DůLEŽITÉ INFORMACE:

Dne 3.12.2021 Mikulášská nadílka - dle domluvy přijít v kostýmu.

Dne 8.12.2021 proběhne vánoční focení - volit vhodný oděv (bližší informace předáme).

Vybíráme stále peníze na divadlo (100Kč), + vánoční výlet do Prahy (200Kč) - dle situace.

!POZOR!
DISTANČNÍ VÝUKA pokračuje

od pondělí 22. 11. do 28. 11. 2021

zelené = online hodiny

oranžové = offline výuka (zadání práce)

Třídní schůzky + podzimní vernisáž 10. 11. 2021 od 15:30 hodin

Podzimní prázdniny 27. - 29. 10. 2021

Dne 21. 12. 2021 navštívíme divadelní představení "Charleyová teta". Vybíráme 100 Kč.

HALLOWEEN AND APPLE BOBBING

Společné pečení pizzy v rámci výuky PV :-)

Moc se vám povedla, jste šikulky! ♥

Soutěž ve sběru papíru

Jako každý rok se i v tomto školním roce uskuteční soutěž ve sběru papíru. Vybírat, vážit a zapisovat se bude každou středu od 7:15 h. do 7:40 h. v atriu školy. J.R.

DŮLEŽITÉ!

V pondělí 4.10.2021 donést 80Kč na sférické kino, které bude v úterý 5.10.2021!!

V kuchyňce nám to jde! :-) Naše pečení štrúdlů se povedlo.

POZOR : v příštím týdnu změna v rozvrhu - v pondělí ČJ LV místo LS, ve středu LS místo ČJ LV. Přineste si s sebou malou čítanku. TU

Návštěva městského divadla v Mostě - představení "Lotrando a Zubejda".

ČESKÝ JAZYK : v týdnu od 20. 9. píšeme zahajovací kontrolní písemnou práci a kontrolní diktát / opakování učiva 6. ročníku/. TU

Den gramotnosti :-)

Den gramotnosti 8. 9. 2021 - sraz v 8:00 před školou (s sebou sportovní oděv, svačinu, pití, psací potřeby). Předpokládaný konec akce mezi 11:30 - 12:00.

Všechny Vás vítám do nového školního roku 2021/22

Veřím, že se všichni těšíte, až se zase společně sejdeme! S radostí a úsměvem na rtech vás tedy zvu na naše první setkání v tomto novém školním roce, které proběhne ve středu 1. září 2021!

Tento týden bude probíhat následovně:

• Středa 1.9.: Sejdeme se v šatně v 7:55 hodin, proběhne testování žáků ve třídách
  • Čtvrtek 2.9.: Třídnické práce - od 7:45 do 11:25, s sebou penál a rýsovací potřeby,  svačinu, přezůvky, zámek a klíč do šatny
  • Pátek 3.9.: Třídnické práce - od 7:45 do 11:25, penál a rýsovací potřeby, ŽD                 /žákovský deník/
Oběd 1. září - pouze pro přihlášené žáky. Chcete-li se ve středu vrátit do školy na oběd, nahlaste se paní Mrkvičkové.

Těším se na vás!

Vaše Pavlínka

TŘÍDNÍ SCHŮZKY:

Vážení rodiče,

zvu Vás na první třídní schůzky v tomto školním roce 2021/2022, které se budou konat 8.9.2021 od 15:30 hodin. Těším se na Vás! :-)

Dne 15.9.2021 nás čeká návštěva diavadla - představení "Lotrando a Zubejda". Vybírám od dětí 100 Kč.