VI.třída

 

Třídní učitelka: Mgr. Pavlína Srbková

Kontakt: srbkova@zsbecov.cz; paja.paja10@seznam.cz

Asistent pedagoga: Bc. Lucie Jasanská

_______________________________________________________________________

 DŮLEŽITÉ! 

Prosím 25.6. donést 30 Kč na pomůcky (chybějící částka viz. zpráva v Bakalářích), donést chybějící učebnice + peníze za poškozené učebnice.

Informace na poslední dny:

  • od 24.6. je zkrácené vyučování do 11:35

  • od 24.6. vybíráme učebnice (prosím donést všechny)

  • 28.6. sportovní den (sportovní oděv přispůsoben počasí)
  • dne 29.6. výlet do Lesoparku Chomutov (sraz v 7:45 u Bečovského nádraží), návrat cca ve 13:15

  • 30.6. předávání vysvědčení

  • Obědy - pokud nebudete mít zájem od 28.6. - 30.6. o obědy, musíte si je odhásit! :-)

Pomůcky na PV 15.6.:

(do dvojice)

250g hladké mouky

125g másla

100g moučkového cukru

2 vejce

1 lžička prášku do pečiva

1 čokoláda na vačení

papírové košíčky na muffiny

PS: Nezapomeňte, že 16.6. proběhne třídní focení :-)

Děkuji všem zůčastněným za krásný výlet v přírodě! Myslím, že jsme si to užili a nožky bolely. :-)

Moji milí,

mám pro vás pár informací k příštímu týdnu. 1.června nás čeká DEN DĚTÍ, proto se půjdeme projít do Břvan a provětrat svoje mozečky. :-) S sebou si prosím vemte dobrou náladu, vhodný oděv (dle počasí) a nějakou svačinku (pití).

Ve čtvrtek 3.6. si prosím vemte sportovní oblečení, v rámci vyučování nás bude čekat "parkurový den".

Poslední informace pro rodiče - dne 9.6. od 15:00 proběhnou třídní schůzky osobně ve škole (s respirátorem).

třídní

Pondělní nástup do školy:

 

7:45 hodin - vstup hlavním vchodem
 
Nejprve testování, potom odchod do tříd - jen v pondělí.
 
V ostatních dnech výuka začíná v 7:45 hodin.

 

Stále používáme roušky či respirátory.
 
Platný rozvrh hodin:

(od 7:45 ranní kruh)

 

 

Informace k návratu 2.stupně k prezenční výuce od 10.5.2021
Dle mimořádného opatření MZČR je s účinností od pondělí 10.5.2021 umožněn návrat žáků 2. stupně k prezenční výuce. Žáci jednotlivých tříd se musí ve výuce po týdnech střídat.
Od pondělí 10.5. prezenční výuka začne u 6. a 8. tříd. Zbývající třídy 7. a 9. budou pokračovat v distanční výuce.
Od  pondělí 17.5. prezenční výuka začne 7. a 9. třídě. Naopak 6. a 8. třída se vrátí k distanční výuce.
Žáci 2. stupně budou ve školách testováni 2x týdně ( vždy v pondělí a ve čtvrtek). Výuka bude začínat vždy v 8:00 hodin.
V testovací dny budou žáci nejprve v atriu testováni, až poté půjdou do tříd. V ostatní dny přichází individuálně, v šatně se převléknout a sami přecházejí do tříd.
Výuka probíhá dle rozvrhu z prosince 2020. Stejně platný je i rozpis jídelny, kde se jednotlivé třídy nesmí potkávat.
Žáci musí mít po celou dobu pobytu zakrytá ústa jednorázovou rouškou.

Od stejného data je povolena tělesná výchova ve venkovních prostorách.
Prosíme rodiče, aby dohlédli na vhodné oblečení žáků. Budeme se snažit trávit co nejvíce času venku a v učebnách často a intenzivně větrat.
Mgr. Ing. Marcela Kynclová

Milí rodičové,

ráda bych Vás pozvala na třídní schůzky, které se budou konat 28.4.2021 od 15:00 hodin. Těším se na Vás!

třídní

Projektová výzva:

Chválím všechny, kteří jste posílali své výtvory! Jste šikulky! Chtěla bych vyzdvihnout tyto 4 krásné práce Natálky, Nikolky, Kačenky a Páti. Udělali jste mi obrovskou radost! Škoda jen, že nemohu ty vaše dobroty ochutnat. :-(

 

Moje milá kuřátka,

všichni už máme bolává očka z každodenního vysedávání u online hodin. Proto vznikly od 29.3. do 31.3. tzv. "projekové dny", kdy máte za úkol, po dobu těchto tří dnů, plnit pracovní list (najdete v "souborech ke stažení" pod názvem "projekt" - odesílat konkrétním učitelům na email).

Nadále jsem pro vás vymyslela jakousi výzvu v rámci naší třídy... o co jde? Během těchto 3 dnů máte možnost vytvořit doma nějaké kulinářské umění - fantazie se meze nekladou. Nápady a návrhy - velikonoční perníčky, velikonoční cupcaky... S výtvory se vyfoťte a posílejte mi na email. Už teď se těším, co vymyslíte a ajk se mi budou sbíhat sliny! Vybereme vítěze a toho čeká odměna!

HAPPY EASTER TO YOU!

 
Surprise GIFs | TenorPS: Já už jsem se do výzvy zapojila!

 

VÝZVA :

Blíží se jaro a Velikonoce. Povolte uzdu své tvořivosti - malujte, kreslete, vyrábějte. Fotografie svých výtvorů mi posílejte. TU

Výzva od paní ředitelky - pojďme ji podpořit!

Vážení rodiče,

věnujte prosím pozornost těmto pár řádkům. Někteří z vás si stále neosvojili informaci o omlouvání svých dětí. Pokud chybí vaše dítko na online hodině, MUSÍ ho omluvit RODIČ (zákonný zástupce)! Nikoliv žák sám sebe. Pokud vaše dítě neomluvíte vy jako zákonní zástupci, automaticky je hodina neomluvená. K omlouvání slouží portál BAKALÁŘI, který funguje jako žákovská knížka. Přes KOMENS můžete komunikovat s učiteli a také omlouvat své děti. Berte to prosím na vědomí!

Děkuji za spolupráci. třídní

Důležitá informace: Nezapomínejte své děti omlouvat, pokud chybějí na online výuce, pomocí BAKALÁŘŮ, které nyní funguje jako žákovská knížka!!!

AKTUÁLNĚ:

Zdraví všechny, kdo právě čtou tento příspěvek :-) Ráda bych Vám sdělila pár nových informací:

1. pololetní vysvědčení naleznete v bakalářích (vzhledem ke koronavirové situaci) - žáci dostanou výpis z vysvědčení hned první hodinu, co se společně sejdeme na půdě školy.Pololetní vysvědčení - Základní škola Za Alejí

2. V pátek 29.1.2021 jsou pololetní prázdniny.

3. Od února na Vaše přání rozjíždíme elektronickou žákovskou knížku - informace naleznete v bakalářích od paní ředitelky.

4. Prosím všechny žáky, aby si na zadní straně žákovské knížky vyplnili sebehodnocení.

5. Od 8.2.2021 do 12.2.2021 probíhají jarní prázdniny (výuka není).

S přáním krásných dnů paní učitelka Srbková

 

AKTUÁLNĚ - TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Krásný dobrý den všem,

chtěla bych Vás informovat, že 13.1.2021 v 17:00 proběhnou online třídní schůzky přes TEAMS.

Budu se na Vás těšit a přeji Vám krásný týden.

Srbková P. :-)

Vážení rodiče, milé děti,

chtěla bych vás jménem všech učitelů požádat o to, abyste se na online hodiny připojovali ze svých zařízení. Práce ve dvojicích či trojicích je nevhodná, pokud se dá hovořit o práci. Prosím vás tedy, aby se každý žák připojoval ze svého vlastního zařízení, zároveň měl klid na práci a odváděl kvalitní práci sám za sebe. 

Děkuji za pochopení a přeji příjemnou výuku. :-)

Dále připomínám, že dle vlády je online výuka POVINNÁ! Proto vás prosín, nezapomínejte na omluvenky! Stále vás často dost chybí. Nezapomínejte se omlouvat a psát omluvenky do ŽK!

MOJI MILÍ,

přeji vám krásný nový rok a doufám, že jste vykročili všichni tou pravou nohou. Přeji vám všem, aby tento rok byl lepší, úspěšnější a hlavně, abychom se brzy shledali ve zdraví! ♥

Zde přikládám aktuální informace ohledně výuky v následujících týdnech:

 

Informace k provozu školy od 4.1.2021

Od 4.1. je ve škole povolena osobní přítomnost žáků 1.a 2. tříd. Prezenční výuka bude probíhat dle rozvrhu ( bez  TV a HV). Družina je v provozu od 6.00- 16.00 hod. Obědy mají žáci těchto ročníků přihlášené.

Ostatní žáci se povinně vzdělávají distančním způsobem - tedy přes Teams. Žáci si s dostatečným předstihem zjistí rozvrh online hodin a připraví se na výuku. Prosím rodiče o pomoc se znovunastolením distanční výuky, kontrolou plnění úkolů. V prvních třech lednových týdnech budeme "finišovat" před pololetní klasifikací. Dohlédněte, ať žáci plní zadané úkoly v termínu, popř. doplní chybějící.

 Žáci, zaměstnanci školy  i další osoby pohybující se po škole jsou povinni nosit roušku zakrývající ústa i nos po celou dobu pobytu ve škole, ŠJ a ŠD.

S novoročním pozdravem vaše paní učitelka Pavlínka ♥

 

 

Aktuálně

V návaznosti na usnesení vlády č. 957 se zakazuje s účinností ode dne 21. prosince 2020 od 00:00 hod. do dne 23. prosince 2020 do 23:59 hod. osobní přítomnost žáků a studentů základních a středních škol na základním, středním, základním uměleckém vzděláváníRodiče mají právo na ošetřovné!

MŠMT v návaznosti na to dne 15.12.2020 stanovuje tyto dny jako volné dny podle § 24 odst.3 školského zákona. To znamená, že pro výše jmenované druhy škol není tyto dny povinné vzdělávání distančním způsobem podle ustanovení § 184a školského zákona.

To znamená, že se sejdeme ve škole až 4.1.2021. Tím pádem si uděláme i naše vánoční posezení až 4.1.2021. Nezapomeňte si tedy donést cukroví, kdo chce, můžete i čajík. Hlavně nezapomeňte na dárečky, které máte pro své spolužáky. :-)

Moc se na vás všechny těším a přeji vám všem krásné, pohodové a klidné Vánoce. Prožití svátků v klidu a míru. Vykročení do toho nového roku správnou nohou a s úsměvem na tváři!

Vaše paní učitelka třídní

 

 

 

Miláčkové,

zítra vás očekávám v 7:30 na značkách. Už se na vás všichni moc těšíme!

Prosím na úterní hodinu pracovní výchovy si přineste: jehlu a bílou nit a 6 kolíčků na prádlo.

Přeji vám krásnou 2. adventní neděli a zítra na viděnou!

 

 

Vážení rodiče, milé děti,

přikládám informace ohledně výuky od 30.11.2020:

Žáci II. stupně nastupují rotačně ( jednotlivé ročníky se střídají po týdnech). Do školy budete chodit zadním vchodem od MŠ (vchod ze zahrady), kde si vás budu každé ráno vyzvedávat v 7:30 hodin. PROTO PROSÍM, CHOĎTE VČAS!

30.11.-4.12 třídy 9. + 8.

 7.12-11.12 třídy 9.+ 7.+ 6.

 14.12-18.12 třídy 9. + 8.

 21.12-22.12 třídy 9. + 7. + 6.

 Obědy budou všem žákům na daný termín objednány ( pokud mají zaplaceno). V době distanční výuky mají obědy žáci automaticky odhlášeny. V případě odhlášek využívejte email sekretariat@zsbecov.cz.

 Od 30.11. funguje ranní i odpolední družina. Otevřeme 5 oddělení ( žáci z jednotlivých tříd se nesmí dle nařízení vlády potkávat). 

PŘIKLÁDÁM AKTUÁLNÍ ROZVRH, PODLE KTERÉHO SE BUDEME VE ŠKOLE ŘÍDIT:

Moc se na vás všichni těšíme! ♥

Vaše paní učitelka třídní

 

Vážení rodiče, milé děti,

18.11. 2020 od 17:00 hodin nás čekají třídní schůzky přes aplikaci TEAMS. Prosím o účast. Chtěla bych vám sdělit, jak vaše děti pracují a jaká jsou pravidla distanční výuky - stále je někteří nerespektují. Dalším důležitým bodem bude čtvrtletní hodnocení.

Těším se na Vás!

Paní učitelka třídní

Aktuální online rozvrh

vysvětlivky:

červená barva znamená synchronní výuka (online spojení s učitelem)
modrá barva znamená asynchronní výuku (bez online spojení)
černá barva znamená vypuštění předmětu pro tuto chvíli

Připomínám, že synchronní výuka (online - červená barva) znamená, že musíte být přítomni = je povinná! Pokud budete z nějakého důvodu nepřítomni, musíte se vyučujícímu omluvit, jinak je to počítáno jako absence!!

S pozdravem a přáním pevného zdraví třídní ♥

 

DŮLEŽITÁ INFORMACE OHLEDNĚ VÝUKY OD 2.11.2020:

Od pondělí 2. 11. 2020 celá škola přecházíme na výukový portál TEAMS. Tato platforma je užívána v rámci celorepublikového vzdělávání na všech úrovních ZŠ,SŠ,VŠ.

Přes tento odkaz se pokuste si aplikaci TEAMS stáhnout a přihlásit se.(podrobné informace naleznete na školních webových stránkách) =>

https://teams.microsoft.com/l/channel/19%3ae750a0089e1543a08fe63c34802325d8%40thread.tacv2/Obecn%25C3%25A9?groupId=c8c0198e-7167-41ae-bf1f-fc639ea4ef7d&tenantId=c37c9545-01b7-4ef8-8647-fd4e05b5114e

* Přihlašovací údaje má každý žák své vlastní! Zašlu Vám je emailem.

TO ZNAMENÁ...

Od pondělí 2.11. najdete veškeré výukové materiály pouze a jen na TEAMS. (Nikde jinde už to nebude, ani škola v pyžamu.)

Výuka bude porbíhat jak online, tak formou samostatného studia a odevzdávání vypracovaných úkolů. Online budou především hlavní předměty!

=> pro každý váš předmět je vytvořen tým, ve kterém jste přiřazeni a v rámci něj budete komunikat a učit se. Např. pro přírodopis máte tým "Přírodopis - 6.tř", ve kterém se budeme učit, spojovat online a odevzdávat úkoly. Takto je to i u ostatních předmětů, kromě výchov (TV,OBV, PV, VV,HV), které jsou bez výuky.

Pro online hodiny bude platit pevný rozvrh, PODLE KTERÉHO SE BUDETE ŘÍDIT, najdete ho v aplikaci TEAMS.

Prosím Vás všechny, abyste během prázdnin aplikaci stáhli do svých PC a dalších zařízení a postupně se s tím začali učit pracovat! I pro nás učitelé je to nové a postupně se to teprve učíme.

S pozdravem paní učitelka Srbková

Informace ohledně nových rozhodnutí ministrů školství a zdravotnictví: 

6. třída: 12. - 16. 10. - žáci ve škole

             19. - 23. 10. - žáci doma na distanční výuce

              26. - 30. 10. - podzimní prázdniny

V týdnu distanční výuky žáci pracují ve spolupráci se Školou v pyžamu - pracovní listy, práce s učebnicí, on-line výuka. Pokud bude probíhat on-line výuka, žáci se jí musejí zúčastnit. Pokud ne, jejich nepřítomnost musí být rodiči omluvena v žákovské knížce.

Obědy budou automaticky odhlášeny. Pokud chcete oběd pro své zlatíčko, musíte ho u paní Mrkvičkové přihlásit a žák /žákyně/ si ve 12:00 hodin přijde pro jídlo s kastrůlkem.

Paní učitelka Srbková

 

 

 

Na pracovní výchově jsme si tvořili podzimní výzdobu do třídy. :-)

 

ČJ - docvičujeme a opakujeme učivo 5. ročníku, příští týden zahajovací KPP / slovní druhy, jmenné a slovesné kategorie/, KD bude mimořádně nahrazem doplňovacím pravopisným cvičením. TU

ČJ - zadáván jeden písemný domácí úkol týdně, žáci ho budou odevzdávat vždy v pondělí. Děkuji. TU

!POZOR!

Od zítra 18. 9. 2020 je povinnost mít roušku i během vyučování! Prosím každého o respektování a dodržování!

Je možnost doučování z anglického jazyka. Doučování bude probíhat každou středu 7. hodinu (13:20 - 14:15). Doučování je pro žáky zdarma. Prosím do konce tohoto týdne (pátek 11.9.), ať se mi přihlásí ti, co mají o doučování zájem. :-)

Přeji krásný zbytek týdne a úspěšné dny ve škole. Třídní učitelka Pavlínka♥ 

 

Výtvarná výchova - žáci si na první hodinu  9. 9. 2020 přinesou kufřík, nebo krabici na uložení výtvarných potřeb a všechny potřeby, které nebyly zahrnuty do balíčku kupovaného školou / např. štětce, kelímek, brčko, špejle, nůžky, pravítko, igelitovou podložku apod./. Výuka bude probíhat v učebně VV, zde budou všechny výtvarné potřeby uloženy, slouží výhradně na výuku VV. Děkuji. TU

 Organizace prvního školního týdne:

1. 9. 2020 v 8:00 zahájení školního roku 2020/2021(kdo bude mít zájem o oběd, musí si ho nahlásit u p. sekretářky, oběd se vydává v 10:30)

2. 9 . 2020 - třídnické práce, odevzdávání učebnic (nezapomeňte si vzít penál, svačinku, přezůvky a zámek na skříňku-každý budete mít svou)

3. 9. 2020 - třídnické práce

Předem avizuji, že 9. 9. 2020 od 15:30 budou první třídní schůzky. Více informací se dozvíte příští týden. :-)

Moc se na Vás všechny těším a doufám, že i vy se těšíte na společné shledání.

Vaše paní učitelka Srbková

 

 

Informace k novému týdnu od 7. 9. 2020 do 11. 9. 2020

Nezapoměňte, že každé ráno začínáme v 7:45 ve třídě - třídním kruhem. :-)

7.9. - výuka již dle rozvrhu (s sebou obalené učebnice!)

8.9. - DEN GRAMOTNOSTI (výuka venku - vhodné oblečení, svačina)

9.9. - výuka dle rozvrhu (15:30 TŘÍDNÍ SCHŮZKY - svou neúčast prosím nahlašte na email paja.paja10@seznam.cz)

10.9. - výuka dle rozvrhu

11.9. - výuka dle rozvrhu

Na první hodinu výtvarné výchovy nezapomeňte donést kufřík, nůžky kelímek na vodu a štětce!

 

 

 

                                                                                                                    

XXX