Aktuality

 

Aktuálně

1.9.2021 se otevře naše škola a přivítáme společně s novým školním rokem stávající i nové žáky. Už se na ně moc těšíme.  

Přejeme si, aby nový školní rok byl klidný a pohodový.

  

_______________________________________________________

 

Exkurze Zoopark Chomutov

 

23. 9. 2021 se žáci III. a IV. třídy vypravili na poznávací exkurzi do chomutovského Zooparku. Poznávání přírody a živočichů bylo cílem přírodovědné výpravy. Bylo krásné počasí, a tak se exkurze podařila.

 

_______________________________________________________

 DECKÁ SHOW

Pátou a šestou vyučovací hodinu, 22. 9. 2021, se žáci osmé a deváté třídy náramně pobavili. V rámci podpory polytechnického vzdělávání a gramotnosti v našem kraji se konala zábavná chemická show. Vyzkoušeli si netradiční střelbu okapovou rourou pet lahví, zmrazovali rostliny tekutým dusíkem a ochutnali výbornou zmrzlinu, kterou přednášející připravili. 

_____________________________________________________________________

PŘEDNÁŠKA PRO II. STUPEŇ ZŠ

"VZPOURA ÚRAZŮM"

Na pondělí 13. září byla pro žáky druhého stupně ZŠ připravena velmi zajímavá přednáška o prevenci předcházení úrazům a o poúrazových následcích. Přednášku vedli dva vozíčkáři s různým stupněm postižení.

 

Den gramotnosti - 8.9. 2021

1.stupeň

"Poznej naši školu" 

Tvoření u třeťáků

Společná práce s druháčky 

Cvičení se čtvrťáky 

Setkání s  vojákem AČR

                                 Vložila Mgr.Doxanská

DEN GRAMOTNOSTI II. STUPEŇ ZŠ

PROJEKTOVÝ DEN 

8. září měli žáci celé školy zajímavé dopoledne, konal se projektový "Den gramotnosti" v terénu. Žáci druhého stupně ZŠ měli sraz v 7:45 hodin na školní zahradě, kde se dozvěděli veškeré potřebné informace k akci. Učitelé si připravili 8 stanovišť, na nichž žáci plnili úkoly z výuky. Trasa byla náročná, ale díky pěknému počasí šlo všechno hladce. Trasa: školní zahrada (start i cíl), železniční přejezd, Zaječice, kostel, cvičák. 

Po absolvování trati na zahradě čekal na žáky vojenský pilot Dominik. Zajímavé vyprávění obohatil také ukázkami z výcviku. Jako dobrovolník se přihlásil náš žák osmé třídy. Bylo to úžasné, zábavné a udělali jsme něco pro svou fyzickou kondici.