Aktuality

 

 

Vítáme školní rok 2022/23

DEN DVOJČAT

Naše škola se opět zapojila do zajímavého projektu. Někteří žáci svou roli vzali velmi zodpovědně a vytvořili krásné páry. Stranou nezůstaly ani paní vychovatelky. Školní klub si vytvořil pracovní list.

___________________________________  

Nabídka letního tábora s paní asistentkou Hrdličkovou:

_______________________________________

SKOK DO NOVÉHO ROKU

12. ledna pořádala školní družina tradiční sportovní klání ve skoku vysokém "SKOK DO NOVÉHO ROKU". Akce byla určena všem žákům naší školy.

_____________________________________________

VÁNOČNÍ VÝSTAVA

14. prosince se od 15:00 hodin konala vernisáž k vánoční výstavce. Slavnostní akce se již tradičně uskutečnila ve slavnostně vyzdobeném atriu školy. Poté byly tvořivé vánoční dílničky. Všem návštěvníkům děkujeme za podporu školy svou účastí.

 

 

 

 

 

SPANÍ VE ŠKOLE A PYŽAMOVÝ DEN

Třetí třída měla 5. prosince bohatý program na celý den i na noc. Čekalo je spaní ve škole. Kromě milulášské nadílky je čekalo i další dobrodružství, zahráli si na kuchaře. K večeři si sami uvařili žáci pekelně dobré špagety. Na dobrou noc je uspávala pohádka Peklo s princeznou. A po probuzení je čekal pyžamový den: společné soutěže, počítání s kartičkami, domino, skládanky a předčítání paní učitelky. Prostě všechno, co se může dělat v posteli. 

 

MIKULÁŠ 1. STUPEŇ ZŠ

5. prosince se žáci prvního stupně vydali v půl deváté do školní tělocvičny. Paní učitelky pro ně objednaly zábavný program. Žáci se náramně bavili a byli obdarováni mikulášskými balíčky.

MIKULÁŠ 2. STUPEŇ

Také žáky druhého stupně navštívila slavná trojice. O zábavný program se postaralo hned několik čertů, Mikuláš a andělé. Všem žákům rozdávali mikulášské balíčky.

__________________________________________________________

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

V sobotu 26. listopadu byl slavnostně rozsvícen obecní vánoční strom. Zábavný program připravil OÚ Bečov a vysoupili také žáci naší školy - zpívání I. a IV.třídy a mažoretky. Pásmo představila i mateřská škola.

_____________________________

POSLEDNÍ PLAVÁNÍ

Žáci čtvrté třídy měli v pátek 25. listopadu poslední hodinu plaveckého výcviku. Podívat se přišli také jejich rodiče a prarodiče.

 

 

Sklo kolem nás 

  • 24. listopadu proběhl vzdělávací  program "Workshop pro žáky školy". Akce se konala v tělocvičně. 

 

 

 

Fotogalerie a video zde: https://zsbecovumostu.rajce.idnes.cz/

 

 

 

 

PIŠKWORKY

9. listopadu prokazovali naši žáci matematické znalosti v Mostě, v soutěži PIŠKWORKY. 

 _______________________________________________________-

PODZIMNÍ VÝSTAVA

9. listopadu byla škola na třídní schůzky slavnostně vyzdobená. Rodiče si mohli prohlédnout práce svých dětí na podzimní výsatvě.

_________________________________________

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

V podvečer 7. listopadu pořádala školní družina tradiční lampiónový průvod. Návštěvníci byli odměněni teplým čajem a pečivem. Sponzorský dar nám věnovala bečovská pekárna. Nepršelo, počasí nám přálo, a tak se průvod vydařil.

_________________________________________________________ 

SOKRATES

 

Byl pro vycházející žáky 7. listopadu. Odjeli jsme vlakem, sraz byl v 8:20 hodin na vlakovém nádraží. Po akci jsme šli na ÚP Most, kde jsme si převzali tiskoviny pro vycházející žáky a všichni si je odnesli domů. Do školy jsme přijeli ve 12:30 hodin. VP 

________________________________________________________ 

Divadlo Ve tři - vzdělávací představení pod záštitou BESIP na téma dopravní výchovy. Zábavné, naučné, děti byly nadšené.

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

ZŠ a MŠ Bečov srdečně zve na tradiční akci s lampióny. Zábavný program bude plný příjemných překvapení. Moc se na všechny těšíme. Kolektiv ZŠ Bečov.

 

_____________________________________________________________________

"SPOLU A RÁDI - jsme kamarádi"

Dne 1. 11. proběhlo sektání první a páté třídy. Páťáci si zahráli na učitele a pro své mladší kamarády si připravili zábavné matematické počítání v učebně PC. Na závěr si něco pěkného namalovali. Všem žákům se spolupráce moc líbila a těší se na další společnou zábavu.

 

_______________________________________________________________

ŠKOLNÍ DRUŽINA - KROUŽEK ŠIKOVNÉ RUČIČKY

Z důvodů rekonstrukce oken odpadá dne 2. 11. 2022 družinový kroužek "Šikovné ručičky".

_____________________________________________________________

SRDEČNĚ VŠECHNY ZVEME!

 

_________________________________________________________________

SNÍDAŇOVÝ KLUB 

„Snídaňový klub“ uspořádaly paní učitelky  3. a 4. třídy 24. října. Akce byla v rámci projektu, implementace reformy NPO, Hrubý.

 

 

MŠ V ŠD

19. října přívítala školní družina budoucí školáčky z mateřské školy. Děti si povídaly s paní vychovatelkou a s budoucí paní učitelkou Mgr. Pohlovou. Po zábavě také pracovaly. Kreslily podle instrukcí obrázky do pracovního listu, dokreslovaly veverce potravu na zimu. Domů si odnesly od paní učitelky na památku medaile s nafukovacím balónkem. Upomínkové dárečky připravili žáci IV. třídy s Mgr. Pohlovou.

______________________________________________

 

 

_______________________________

STUDENT CUP SPRÁVY ŽELEZNIC

Žáci se dostavili na místo konání v 8:45 hodin. Při příchodu se zaregistrovali, všichni obdrželi železničářský pas a pustili se do plnění úkolů u stanovišť. Měli 3 sportovní atrakce, ostatní již nebyly fyzicky náročné. Jako občerstvení bylo k dispozici pití, ovoce, sušenky a opatky.

Pro žáky byly připraveny prezentace střední průmyslové školy a vybraných profesí Správy železnic.

Na konci akce se konalo vyhodnocení a ocenění (diplomy a ceny) získali vítězové z jednotlivých disciplín, absolutní vítěz obdržel pohár generálního ředitele a hodnotnou cenu - tablet.

Naši žáci se umístili na první příčce hned dvakrát – byli odměněni videokamerou, diplomem a medailí. Gratulujeme!!! 

Termín: 5. 10. 2022  9.00 – 13.00

Místo: Střední škola technická Most, Dělnická 21, Velebudice, 43401.

 

 _________________________________________________________________

Workshop "Den jazyků" pro skupinu AJ 1

V pondělí 3.10. měli vybraní žáci IX. třídy, v 6:30 hodin, sraz na zastávce autobusu. Jeli do Mostu, kde se zúčastnili jazykové soutěže. Doprovod zajišťovala Mgr. B. Cwierzová

FOTO ze Dne jazyků na SSŠMEP, 5. místo. Gratulujeme, skvělá práce :)

 

______________________________

ŠKOLNÍ VÝLET

4. října pořádal zámek Ploskovice pohádkovou akci pro školy. 

Na program „Země snů“ odjeli žáci 1., 2. a 4. třídy. V zahradě zámku se žáci proměnili v malé skřítky, neboť pouze ti mohli zachránit zakletou princeznu Sněženku. Program se odehrával nejen v zahradě, ale také v interiéru zámku Ploskovice.

______________________________________________ 

Snídaňový klub  27.9. 2022

Pro žáky 1. a 2.třídy p.uč. připravily snídani ve škole. Finance byly obdrženy z fondů EU. Děti si pochutnaly na musli s mlékem a ovocem, mohly si vybrat sýry a zeleninu dle chuti. Napít se mohly mléka či ovocných džusů. Snídaně byla připravena formou samoobslužného bufetu. Všichni si zdravě zaplnili bříška a byli moc spokojeni. Akce se velmi podařila. 

 

 

 BEE BALL TOUR 2022

Ve čtvrtek 15. září se vypravili vybraní žáci II. a IV. třídy do Softball Clubu v Mostě. Naše žáky neoradil ani vydatný déšť,  obě třídy obsadily první příčky. Všem reprezentantům naší školy děkujeme a gratulujeme.

____________________________________________________________________

POZDRAVY Z ITÁLIE

Gargano, Vieste - den šestý

V pátek jsme si místo části ranního vyučování vytvořili vzpomínkovou fotku na pobyt - pracovali jsme společně (od návrhu až po realizaci). Stihli jsme i tvůrčí psaní, čtení s porozuměním a trochu tělocviku u bazénu. Odpoledne jsme se koupali v moři a po večeři byla strašidelná párty u bazénu. Ochutnali jsme zajímavé pochoutky - zlaté zuby děda Vševěda, čertův ocásek nebo třeba žebírka mořské panny.... V kostýmech přišli i někteří dospělí. Krásný den jsme zakončili letním kinem.

Gargano, Vieste - den pátý 

Ve čtvrtek ráno jsme si přivstali a šli se společně podívat na východ slunce. Dopoledne jsme se vypravili na výlet lodí kolem pobřeží. Průvodce nás seznámil s historií oblasti Gargano, ukázal spoustu zajímavých přírodních krás i stavby typické pro přímořské oblasti Gargana (např. Trabucco). Cestou zpět jsme se zastavili na oblázkové pláži, která je přístupná jen z moře - koupání tady bylo naprosto úžasné. Voda chladnější a hlubší, ale úplně tyrkysová a průhledná. Škoda, že jsme nemohli zůstat déle!  Odpoledne koupání v bazénu a večer zase výprava za zmrzlinou a suvenýry do městečka.

 

 

Gargano, Vieste - den čtvrtý

Středa byla odpočinková - ráno jsme si sice trochu zasportovali a pak jsme se učili, ale zbytek dne jsme věnovali jenom cákání v moři a hrám u bazénu. Tedy mimo mažoretky - ty si ještě zvládly zatrénovat u bazénu. Potřebovali jsme nabrat síly na výlet, který byt ve čtvrtek.

 

Gargano, Vieste - den třetí

Dnešní den jsme opět začali malou rozcvičkou spojenou s počítáním, pak jsme se chvilku věnovali tvůrčímu psaní, čtení a vodním soutěžím v bazénu. Po obědě se mažoretky odešly fotit do centra a cestou budily pořádný rozruch - škoda, že tu nebyly všechny, dostaly jsme dvě nabídky na vystoupení. Ostatní zatím odešli k moři. Společně jsme se pak mrkli na pouliční umělkyni, která tvořila neuvěřitelně krásné sochy z písku přímo na pláži. Po večeři jsme se vydali na slíbený výlet na olivovou plantáž a do stáčírny olivového oleje. Vyslechli jsme se zájmem vyprávění o tom, jak se olivy pěstují a zpracovávají a ochutnali jsme čerstvě stočený olivový olej s italským bílým chlebem. Večer jsme zakončili v městečku na zmrzlině a u ikony Vieste - monolitu s názvem Pizzomuno. Je nám tady fajn!

 

 

 

Gargano, Vieste - den druhý

Ráno jsme se probudili do krásného slunečného dne, který jsme s chutí zahájili rozcvičkou u bazénu. Dopoledne jsme se zaměřili na pracovní výchovu (vytvářeli jsme ve skupinách sochy z písku), na češtinu (zapisovali jsme svůj pracovní postup) a na tělocvik (hry a soutěže v bazénu). Tak nás to bavilo, že jsme ani nepostřehli, že "škola" už skončila. Po obědě jsme se vydali k moři. Když jsme už byli dostatečně vycákaní, šli jsme po pobřeží k útesům hledat poklady. Po večeři jsme ještě stihli narozeninou oslavu Gábinky a Vojtíška ze čtvrté třídy a letní kino u bazénu. Bylo to úžasné! Všechny moc zdravíme!

 

Po covidové pauze jsme se opět vypravili do slunné Itálie. Cesta byla dlouhá, ale všechny děti ji zvládly skvěle. Hned po příjezdu a ubytování v malých vilkách jsme se vydali k moři. Všichni jsme si užili krásně teplou vodu a jemný písek. Po návratu nás čekala večeře a hned po ní výlet do městečka Vieste na zmrzlinu - byla báječná .... Stačili jsme navštívit ještě muzeum mušlí a zkamenělin. Ve Vieste zrovna probíhá festival "VIESTE IN LOVE", takže jsme si dosyta užili krásně vyzdobeného městečka i programu!

 

 

 

DEN GRAMOTNOSTI

Ve čtvrtek 8. září probíhala výuka v terénu. Konal se již tradiční "Den gramotnosti". Letos nás však pěkně potrápilo počasí; začalo nepříjemně pršet, ale naši žáci byli plní elánu a všichni trasu i s úkoly absolvovali. Trasa musela být zkrácena a další program se odehrával v tělocvičně.

_______________________________

PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN PRVŇÁČKŮ

Pro naše nejmladší žáčky škola připravila na uvítanou zábavný program. Od klauna dostali všichni plaketu s logem školy, jako medaili. Po jeho skončení si své žáky a jejich rodiče odvedla paní učitelka Mgr. Podaná do třídy, kde následovalo slavnostní přivítání. Na lavicích je čekalo další překvapení v podobě drobných upomínkových předmětů.