Školní klub

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH ŠKOLNÍHO KLUBU klub@zsbecov.cz

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH ŠKOLNÍHO KLUBU, V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024

Veškeré informace o chodu školního klubu naleznete v souborech ke stažení, na stránce dole. Vytisknout si můžete rovněž zápisové lístky na kroužek TVOŘÍLEK, na logopedii hrou a do školního klubu.

BESIP

V pátek 12. dubna uspořádal školní klub tandemovoý projekt pro školní družinu. Starší kamarádi z klubu měli patronát nad mladšími kamarády, společně vyslechli besedu a vyplňovali pracovní listy. Protože bylo pěkné počasí, akci jsme uspořádali venku na školní zahradě.

NÁŠ TVOŘÍLEK

Dnes jsme se naučili dělat palačinky. Moc se povedly a opravdu chutnaly.

TANDEMOVÝ PROJEKT VELIKONOCE

Beseda ŠK a ŠD: Velikonoční tradice a zvyky

Vznik a význam názvů barevných dnů – př. zelený čtvrtek, práce s médii při vyhledávání informací. Starší si opět vzali pod patronát své mladší kamarády a společně pracovali se zadanými úkoly s velikonoční tematikou.

TVOŘÍLEK - VAŘENÍ

Zdravá strava nemusí být vždy nezajímavá. 21. března si účastníci kroužku vyzkoušeli rychlé a zdravé občerstvení ve formě ředkvičkové pomazánky. Po jednohubkách se ihned slehla zem!!! Moc nám chutnalo.

TANDEMOVÉ PROJEKTY ŠD A ŠK

MĚSÍC KNIHY - ČÁST DRUHÁ

Proběhlo 20. března v knihovně školy. Starší spolužáci si vzali pod patronát své mladší kamarády a pomáhali jim s vypňováním literárních testíků. Nakonec všichni kreslili obrázek králíků z kloubouku.

BŘEZEN - MĚSÍC KNIHY

Pondělní odpoledne strávili účastníci školní družiny ve společnosti starších kamarádů ze školního klubu formou tandemové práce. J. Wolfová připravila společnou besedu zaměřenou na měsíc knihy. Kromě povídání o knihách se všichni zaposlouchali do audio verze pohádky. Starší kamarádi se ujali mladších a pomáhali jim s reprodukcí pohádky „Dlouhý, široký a bystrozraký“. Svými akcemi podporujeme zlepšování komunikativních dovedností a utužujeme kolektiv.

MASOPUSTNÍ REJ V OBCI

Účastníci školního klubu reprezentovali školu také v kulturní sféře. Zúčastnili se masopustního obecního průvodu.

SV. VALENTÝN

SKOK DO NOVÉHO ROKU

9. ledna pořádaly paní vychovatelky školní družiny tradiční sportovní klání - Skok do nového roku. Ve skoku vsokém soutěžili i chlapci ze školního klubu.

BESEDA TŘÍKRÁLOVÁ

Ve čtvrtek 4. ledna uspořádal školní klub společnou besedu se školní družinou. Povídali jsme si o tradicích tří králů a poté si účastníci utvořili trojčlenné skupinky. Zástupce skupiny převzal velký formát čtvrtky a společně kreslili tři krále. Všichni si odnesli drobná ocenění.

VÁNOČNÍ BESÍDKA TVOŘÍLKA

Ve čtvrtek 14. prosince si účastníci kroužku TVOŘÍLEK přinesli občerstvení a vše si nachystali na vánočně vyzdobený stůl. Besídka se nesla ve vánočním duchu, poslouchali jsme, ale také zpívali, koledy a k dobrotám jsme popíjeli vánoční čaj. Moc se nám to líbilo.

ADVENT

7. prosince odpoledne se sešli ve školní knihovně účastníci družiny a klubu, aby si společně popovídali o adventu. Besedu pořádala Mgr. Wolfová a všichni byli odměněni zdravou a chutnou odměnou. Dostali oříšky, mandarinky a jablka. Vánoční atmosféru připomínal slavnostně vyzdobený stůl s občerstvením a nechyběla ani zapálená svíce.

PŘEDVÁNOČNÍ PŘÍPRAVY

3. listopadu jsme na kroužku klubu, v Tvořílkovi, dělali nepečené cukroví - kuličky rafaelo.

BESEDA ŠK A ŠD

29. listopadu uspořádala Mgr. Wolfová pro účastníky školního klubu a školní družiny besedu na aktuální téma "Nástrahy virtuální komunikace".

Na whatshappové aplikaci byl založen nebezpečný chat s velmi nevhodným obsahem, lákající žáky, aby se pod falešným motivem přidali. Naši školáci byli varováni, poslechli si ukázky textů PČR a celý problém jsme společně rozebrali.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ

patří dvěma účastnicím školního klubu - Nikol Koňovšijové a Viktorii Karlové za kresbu do celostátní soutěže. Soutěž proti násilí v rodinách vyhlásila pražská organizace ROSA.

NAŠE ZÁBAVA

Také ve školním klubu si občas rádi zatancujeme. Zábavu máme rozmanitou, jsme rádi že tu velkou televizi máme a můžeme tančit podle videí.

___________________________________________________________

LAMPIONOVÝ PRŮVOD

6. listopadu, ve večerních hodinách, se konal tradiční lampionový průvod. Akci pořádala školní družina a klub pomáhal, zajistitl koblihy a promítal. Návštěvníci mohli sledovat venkovní promítání, bylo zajištěno občerstvení ve formě teplého čaje a pečiva. Místní obchod nám daroval koblihy a pekárna Bečov šátečky a loupáčky. Našim podnikatelům děkujeme za poskytnuté dary.

PŘÍPRAVA NA VÁNOCE

Školní klub se začíná připravovat na Vánoce. Začali jsme se slaným těstem. Více již neukážeme, až na vánoční výstavě.

MEZINÁRODNÍ DEN ÚRAZŮ

17. října byl Den úrazů. Proto paní asistentka Lucie Hrdličková uspořádala besedu pro účastníky školního klubu a školní družiny.

_______________________________________________________TVOŘÍLEK

5. října začal pracovat při školním klubu kroužek Tvořílek. Po celý rok se budeme věnovat různým aktivitám, které budeme využívat v praktickém životě. Dnes jsme začali úvodní bezpečností, seznámením s programem a začali jsme připravovat podklad k dřevěnému obrázku. Natřeli jsme podklad bílou barvou. Na fotce se na vás usmíváme již bez tří kamarádů, kteří odešli na další kroužek.

NAŠE ZÁBAVA VE ŠKOLNÍM KLUBU

Připravovali jsme podzimní věnec z přírodnin, měli jsme besedu o seniorech, a tak jsme kreslili portréty našich babiček a dědečků a také jsme se věnovali zábavě.

PODZIMNÍ TVOŘENÍ V KLUBU

VÝZNAMNÁ VÝROČÍ

Školní klub zařazuje do svého programu aktivity související s významnými výročími naší vlasti. Tentokrát jsme se věnovali sv. Václavu - vyplňovali jsme křížovky, pracovní list a kreslili jsme panovníkův portrét.

PRVNÍ DEN V KLUBU

Na pondělní odpoledne se moc těšili noví účastníci školního klubu. A brzy jim přijdou další kamarádi.

a venku jsme pozorovali veverku